5. ROČNÍK VÁNOČNÍHO FLORBALOVÉHO TURNAJE

RUMÁKOVA
DIVIZE
BostonMedařiFlexyRusáciPrasata
Boston-0:83:68:74:3
Medaři8:0-9:210:38:3
Flexy6:32:9-2:12:6
Rusáci7:83:101:2-3:0
Prasata3:43:86:20:3-

BELMONDOVA
DIVIZE
BukanýřiKaukyPhiladelphiaPTPStudénky
Bukanýři-2:34:34:14:3
Kauky3:2-5:47:14:1
Philadelphia3:44:5-6:33:3
PTP1:41:73:6-6:2
Studénky3:41:43:32:6-
V sobotu 17. prosince 2011 se uskutečnil již
V. ročník Vánočního florbalového turnaje v Puklicích
V letošním roce se přihlásily některé již známé týmy a některé úplně nové celky. Celkově se tedy sešlo 10 družstev. Ty byly rozlosovány do 2 skupin (Rumáková a Belmondova divize - tak to nazvali pořadatelé) po pěti týmech, z nichž do vyřazovacích bojů postoupily první čtyři.
Nepříjemnou zprávou pro všechny bylo nepřihlášení se slavného týmu „Dream team“, který si snad každý vždy přál dostat za soupeře, protože to znamenalo téměř jistý postup.
V letošních základních skupinách překvapil hlavně pořadatelský tým Philadelphie posílený o „štístka“ alias Jana Pížu a svými výkony vzbuzovali v divácích bujaré dojmy. Za zmínku také stojí přístup týmu Prasat k turnaji, kterým musel být zkontumován zápas s Rusákama pro příliš málo hráčů k dispozici. A díky této kontumaci se tak nakonec neprobojovali do čtvrtfinále.
Rumákovou divizi s přehledem, stejně jako loni, ovládl tým Medařů, který ve stejném složení dokázal nastřílet ještě o 2 góly víc než loni a základní skupinou prošel hladce se skórem 35:8.
Divizi Belmodovu ovládl obhájující tým Kauky, který taktéž jako Medaři neztratil ani jeden bod, ovšem v několika zápasech měli i štěstí a zvítězili s odřenýma ušima. A tomu odpovídá i jejich skóre 19:8, což je o 16 gólů horší než Medařovo.

ČTVRTFINÁLE
Medaři - PTP 1:0
Flexy - Philadelphia 3:3, 1:0 na nájezdy
Boston - Bukanýři 1:6
Rusáci - Kauky 3:11
V prvním čtvrtfinále nastoupili Medaři proti PTP. Ti, kteří znají tým Medařů, věděli, že se dá očekávat jejich výpadek a ani k tomu moc nechybělo. Hrál se vyrovnaný zápas a o výsledku rozhodl jediný gól vstřelený M. Vondrákem.
Ve druhém čtvrtfinále se spolu střetly dva tradiční týmy, a to pořadatel turnaje tým Philadelphie a Flexy. Od začátku vyrovnaný a vyhecovaný zápas nakonec skončil smírně remízou 3:3 a museli poprvé přijít na řadu samostatné nájezdy. V těch se dlouho nemohlo rozhodnout o vítězi a tak ladným krokem přišel za Flexy nehrající kapitán Miloš Driml a pomalým ale jistým nájezdem skóroval a rozhodl tak o postupu týmu Flexy. A tak ani letos, kdy podával sympatické výkony, se posílený tým Philadelphie nedočkal vytouženého semifinále.
Ve třetím čtvrtfinále nastoupili mladíci z Puklic (Boston) proti týmu Bukanýrů. Boston se v úvodu dostal do vedení zásluhou Daniela Prchala a dlouho si náskok držel svojí bojovností. Ovšem krátce po začátku druhého poločasu rychle odpadli a tým Bukanýrů jim nasázel 6 branek.
V posledním čtvrtfinále nikdo nepochyboval o postupu týmů obhájců proti značně posilněnému (ne posílenému) výběru Rusáků. A průběh zápasu tomu i odpovídal, Kauky si celý zápas udržovali tempo a stříleli jednu branku za druhou, nejvíce Kamil Kružík, který jich vstřelil 6.

SEMIFINÁLE
Medaři - Bukanýři 7:2
Flexy - Kauky 1:7
V úvodním semifinálovém souboji proti sobě nastoupili Medaři a Bukanýři. Silně nahecovaný tým Medařů, který zavzpomínal na loňský turnaj, nechtěl nechat nic náhodě a hned na začáteku na Bukanýry vlítl a nasázel jim 4 branky a mohl tak hrát uvolněně a celkem pohodově vyhrát 7:2. To znamenalo pro Medaře postup do finále a zároveň bylo jisté, že vylepší svojí loňskou čtvrtou příčku.
Ve druhém semifinále se potkali Flexy a Kauky. Ani tady se žádné překvapení nekonalo a Kauky si lehce došli pro vítězství a mohli se tak znovu radovat z postupu do finále a poprat se znovu o pro ně jediné akceptovatelné umístění - o první místo.

O 3. MÍSTO
Flexy - Bukanýři 1:2
V boji o třetí místo se utkali Bukanýři a Flexy. Ve vyrovnaném zápase nakonec měli více štěstí Bukanýři a vyhráli těsně 2:1. V tomto zápase se ukázala jako velká výhoda nově zvolená taktika, kterou letos využila zhruba polovina mužstev, a to mít jednoho hráče na střídání, a tak mít více sil v závěrečných zápasech turnaje. Tým Flexy hrající bez střídání v průběhu fyzicky odpadl a tak prohrál.


FINÁLE
Medaři - Kauky 1:2
Do finále se letos zaslouženě probojovali dvě silné mužstva, které bez ztráty bodu prošli celým turnaje a to tým Medařů, který se ve finále objevil vůbec poprvé, a tým Kauky, ve finále počtvrté za sebou.
Na úvod zápasu se Kaukám podařilo zásluhou Mirka Špendlíčka vstřelit 2 branky a dostat se tak do slibného vedení. Tým Medařů se poté snažil vytvořit si tlak a zkusit vyrovnat. Nakonec se jim jen povedlo snížit pěknou kombinací Rudy Cirhana a zakončujícího Michala Vondráka. Taktéž v tomto zápase hrála velkou roli zvolená taktika s jedním hráčem na střídání, kterého Medaři k dispozici neměli, i tak se ale hrál velmi pěkný zápas, kde nechybělo mnoho a mohli o vítězi rozhodnout nájezdy, jenže na kdyby se nehraje a 10 sekund před koncem netrefil skákající míček do prázdné branky Michal Vondrák, čímž odmítl vyrovnání.
Finále tedy podruhé za sebou a celkově potřetí vyhráli Kauky.


Kiksem turnaje byl vyhlášen “čin“ Lukáše Křišťala (Philadelphie), který ačkoliv měl nastoupit k zápasu, tak zrovna tvrdě odpočíval v bufetu na madraci a jeho tým ho z hrací plochy marně naháněl.
Nejlepším střelcem se tradičně stává Roman Novotný, ten se ale vážně zranil o týden dříve při tréninku na turnaj a z toho důvodu letos nemohl nastoupit, a tak se vítězem této disciplíny stal Rudolf Cirhan (Medaři).
Nejlepším hráčem byl zvolen Vojta Tišl (Philadephie).
Anketu o nejlepšího brankáře vždy ovládá rodina Zemanova, tentokrát je ale předčil Martin Měrtl (Medaři).

NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ
Martin Měrtl (Medaři)

NEJLEPŠÍ HRÁČ
Vojtěch Tišl (Philadelphia)

NEJLEPŠÍ STŘELEC
Rudolf Cirhan (Medaři)

KIKS TURNAJE
Lukáš Křišťál (Philadelphia)

KONEČNÉ POŘADÍ:
1. Kauky (V. Zeman ml., K. Prchal, K. Kružík, M. Špendlíček, Martin Tůma)
2. Medaři (M. Vondrák, M. Měrtl, R. Cirhan, P. Metal)
3. Bukanýři (Vaněk, Havlík, Doležal, Mařík, Krejčí)
4. Flexy (L. Tesař, Z. Vondrák, Marek Tůma, M. Hekrle, M. Driml - nehrající kapitán)
5. Boston (D. Skotar, D. Prchal, T. Votava, A. Koblížek, R. Pavlíček)
6. Philadelphie (J. Kabelka, V. Tišl, L. Křišťál, T. Vorálek, J. Příhoda)
7. Rusáci (J. Dobrovolný, L. Hartman, M. Pípa, L. Vondrák, M. Antoš)
8. PTP (V. Šaroun, V. Hons, Helar, Holy)
9. Prasata (M. Pauser, T. Skotar, D. Michal, J. Svoboda)
10. Studénky (K. Wondrák, R. Štěpán, K. Špendlíček, F. Kuchyňa, V. Kumbár)

FOTO z turnaje

Přehled vítězů:
2011 - Kauky (Kamil Prchal, Mirek Špendlíček, Kamil Kružík, Vašek Zeman ml., Martin Tůma)
2010 - Kauky (Kamil Prchal, Mirek Špendlíček, Roman Novotný, Vašek Zeman ml.)
2009 - Kaukadu (Jan Příhoda, Jakub Dobrovolný, Filip Kuchyňa, Lukáš Hartman)
2008 - Kauky (Kamil Prchal, Kamil Kružík, Martin Tůma, Vašek Zeman ml.)
2007 - Prasata (Mirek Pauser, Filip Novotný, Honza Hrdlička, Lukáš Zeman)

Nejlepší hráč turnaje:
2011 - Vojtěch Tišl (Philadelphia)
2010 - Petr Valo (Lama team)
2009 - Ondřej Číhal (Lama team)
2008 - Jan Příhoda (Kaukadu)
2007 - neuděleno

Nejlepší brankář turnaje:
2011 - Martin Měrtl (Medaři)
2010 - Václav Zeman ml. (Kauky)
2009 - Václav Zeman st. (Kauky)
2008 - Václav Zeman ml. (Kauky)
2007 - Miroslav Pauser (Prasata)

Nejlepší střelec turnaje:
2011 - Rudolf Cirhan (Medaři)
2010 - Roman Novotný (Kauky)
2009 - Roman Novotný (Kauky)
2008 - nesledováno
2007 - neznámý cizí hráč (Baby)
>>> ZPĚT <<<
© copyright DZO
20010