V sobotu 10.1. 2009 se na zimním stadionu v Puklicích uskutečnil 1. ročník turnaje v ledním hokeji

O pohár starosty obce Puklice

Zůčastnili se ho čtyři týmy: Puklice a okolní vesnice Studénky, Příseka a Střížov.
Důležitým pravidlem bylo že za každou obec mohou nastoupit pouze místní, a rodáci. Brankáři mohli být cizí, protože brankáře stejně nikdo nemá.
Již ve středu proběhlo losování semifinálových dvojic podle kterého se hrálo.
První zápas zahájil čestným vhazovnáním starosta obce Karel Tůma, který také na konci předával ceny.

Puklice - Příseka 3:2
Měrtl, Peš, Kabelka J.- Hos P. 2
Naši hráči po velkém boji dokázali zvítězit a postoupit tak do finále domácího turnaje.

Studénky - Střížov 0:3
Smolík, Navrátil, Valík
Střížovští zvítězili i díky tomu, že Studénky nedokázali vstřelit žádnou branku.

O 3. MÍSTO
Příseka - Studénky 1:3
Hos P. - Vondrák M., Feldman, Kumbár
Dlouhou dobu trval stav 1:1 a diváci, kteří se sešli v hojném počtu, už už se těšili na samostatné nájezdy, jenže v závěru zápasu rozhodli studýnští dvěma brankami o tom, kdo obsadí třetí místo.

FINÁLE
Puklice - Střížov 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Špendlíček 2, Kružík - Sedlák
Gólový účet zápasu otevřel puklický Petr Sedlák hrající za Střížov. Ještě během první třetiny dokázal vyrovnat Kamil Kružík. Ve druhé části se trefil mezi betony střížovského brankáře Míra Špendlíček. Ten samý hráč využil i svůj samostatný únik v poslední třetině a rozhodl o vítězi turnaje. Vždyť jakékoliv jiné umístění by bylo pro domácí mužstvo zklamáním.
Celé finále bylo určitě nejatraktivnějším zápasem. Snad nic mu nechybělo, pěkné akce, gólové šance, šarvátky ...

Žádné individuální ceny se nerozdávali, ale mezi diváky proběhlo neoficiální hlasování o nejlepšího hráče. Na prvním místě se umístil Pavel Hos z Příseky, který se zároveň stal nejlepším střelcem turnaje. Vstřelil 3 branky. Těsně za ním v hlasování skončil puklický Miloš Peš. Všichni se také schodli, že brankáře měli všichni dobré, a že tudíž nelze vybrat nejlepšího z nich.