• Úvod
  Áčko
 • Aktuální sezóna
 • Předchozí ročníky
 • Soupiska
 • Vzkazy Trenérovi
  Béčko
 • Aktuální sezóna
 • Předchozí ročníky
 • Svaté patnáctero
  Dorost
 • Aktuální sezóna
 • Předchozí ročníky
  St. žáci
 • Aktuální sezóna
 • Předchozí ročníky
  Ostatní
 • Zázemí
 • Historie
 • Jiné
 • Diskuze
 • Fotky
 • Odkazy

 • Sportvel - malá kopaná  TOPlist
  Webzdarma

 • V roce 1949 při přestavbě panského lihovaru na sokolovnu (svépomocí), dohodla se parta nadšenců na založení fotbalového oddílu. Byli mezi nimi bývalí hráči, kteří hráli dříve za Brtnici, Luka n/J. a dokonce i za Jihlavu (Vlček Fr., Němec Fr., Policar Vikt., Smejkal Jar.). Tehdejší místí národní výbor (za předsednictví Jos. Tišla) vyměřil parcelu za kostelem a jak se přestavěla panská sýpka na kostel a lihovar na sokolovnu, upravilo se i fotbalové hřiště. Prvním předsedou fotb. oddílu se stal Arnošt Tišl, pokladníkem Frant. Vlček a jednatelem Jaroslav Přeh. Ten sehnal dresy a dne 29. června 1949 při slavnostním otevření hřiště sehráli pukličtí prní zápas proti ZSJ Pal Jihlava, který prohráli 4:5. Jelikož v té době se mistrovské soutěže hráli dle Sovětského Svazu systémem jaro-podzim, v roce 1949 nově založený oddíl hrál jen přátelské zápasy.
  V roce 1950 je již přihlášen do mistrovských soutěží tehdejšího jihlavského kraje. Protože na okr. přebor bylo málo mužstev, byly oddíly jihlavska zařazeny do krajské III. třídy jihlavského okrsku, kde hrálo 8 mužstev.
  V roce 1951 při reorganizaci jsou zavedeny Okresní přebory. V tehdejší době jezdit až do Červené Řečice na pelhřimovsko a do Batelova bylo pro vesnické oddíly neúnosné. V okresním přeboru hrálo jen 5 mužstev a přeborníkem se stal Sokol Puklice.
  V roce 1952 hraje v jihlavském OP z venkoských klubů puze ten puklický. Ostatní byly jihlavské.
  Teprve v roce 1953 se po několikaleté odmlce přihlašují do mistrovských soutěží i týmy z Luk, Brtnice a Smrčné.
  V roce 1954 jsou zavedeny postupové třídy mezi krajem a okresy.
  Ročník 1955 - první 2 mužstva ročníku 1954 postupují do krajské soutěže. Ovšem podmínka je mít Béčko, nebo dorost. Ve sportovních hrách mládeže sice na sokolské legitimace hrajeme, ale na dorostenecké mistrovské soutěže nemáme kvalitu ani počet. Na B mužstvo sice také ne, ale protože byli ochotni hrát všichni kdo měl zdravé nohy tak jsme to zkusili. Ale dopadlo to prahbídně. V krajské soutěži skupině C kde hrálo naše Áčko a ZKS Třebíč "B", Stařeč, Rokytnice, Spartak Žďár, Okříšky, Jaroměřice a Jiskra Vel. Meziříčí jsme po jarním kole skončili z 8 mužstev na 7. místě s 1 bodem. Za námi bylo pouze Vel. Meziříčí také s 1 bodem za vzájemnou remízu 2:2, ale měli horší celkové score. A naše Béčko v OP, kde hrálo také 8 družstev dopadlo ještě hůř než Áčko. V jarním kole skončilo poslední s 2 body, ovšem ty získali za kontumační výhru, když se Kostelec "B" k zápasu nedostavil. Za celé jaro vstřelili pouze 3 góly, a když v posledním zápase jara byl brankář Zdeněk Tesař trefen z bezprostřední blízkosti do obličeje, odmítl nadále v béčku fungovat. A protože žádný jiný nebyl ochoten ho v brance nahradit, bylo vedení Sokola Puklice rozhodnuto. Béčko rozpuštěno, Áčko z krajské soutěže vystupuje a dohraje OP místo béčka. Do podzimní části tedy Áčko vstupuje do rozehraného OP na posledním místě. Jenže na podzim vítězíme v Lukách 8:6, v Brtnici 5:2, s Kostelcem 6:1, ve Smrčné 7:0, v Kostelci s jejich Béčkem 15:0 a v Kamenici 3:0 kontumačně, protože domácí se nesešli. Jedinou prohru na podzim jsme utrpěli v Jamném, přestože jsme po 15 minutách vedli 3:0, po půlhodině 6:2, nakonec jsme prohráli 6:7. Celkově končíme na 4. místě.
  1957 - reorganizace - po jarním kole zaveden systém podzim-jaro.
  1957-1958. Na hřišti jsou postaveny kabiny, takže se již nepřevléká v sokolovně, ale na hřišti.
  1959-1960. V tomto ročníku už často Pepa Kabelka jen velmi těžko shání 11 hráčů. Dává se narychlo dohromady jedenáctka dorostenců. V soutěži mužů končí 5. z 6.
  K 1.1. 1960 je zrušen jihlavský kraj, reorganizují se okresy a jihlavský okres je zvětšen o Polnou, Třešť, Telč, Batelov a zařazen do jihomoravského kraje. Počet mužstev v OP se zvětšuje a je zavedena III. okresní třída.
  1960-1961 - máme málo hráčů a tak byl přihlášen pouze dorost.
  1961-1962 - celý dorost přeřazen do dospělých, bohužel musíme začínat ve III. třídě.
  1964-1965 - Štibich staví a Kabelka je tak na všechno sám. Lajnuje, shání hráče... prostě udružuje puklický fotbal jakž takž na úrovni.
  1965-1966 - k 1.10. odchází 2/3 mužstva na vojnu, jsme zase bez hráčů a tak opět přihlašujeme jen dorost.
  1966-1967. Přihlašujeme mužstvo dospělých, ale musíme začínat zase ve III. třídě. Trenérství se ujímá Hable, přivádí nové hráče, a tak ze starého seznamu zůstal jen Štibich. Kabelkovi ubylo trochu starostí...
  1968-1969. Po dramatickém závěru sezóny, kdy jsme jen zázrakem nesestoupili, ukončil Ludvík Štibich svou hráčskou kariéru a ve věku 43 let přebírá trenérství Áčka. Od tohoto ročníku také nepřetržitě dodnes funguje puklický dorost.
  1978-1979 - založeno družstvo žáků.
  1979-1980. Protože dorost během 10 let svého fungování vyprodukoval nespočet hráčů, tak je do této sezóny pod vedením Oldy Doška přihlášeno i Béčko.
  © copyright DZO
  2008